YOL YARIŞMALARI

Per elitr choro detraxit ut, indoctum rationibus te mei ex nec dolore offendit gubergre

  Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi faaliyet takviminde yer alacak özel yarışmaların başvurularıyla ilgili yapılması gereken hususlaraşağıda belirtilmiştir.

 Bilindiği üzere; Özel Yarışmalar Uygulama Talimatının Özel Yarış Düzenleme başlıklı 6. maddenin (d) fıkrasında “Yarışmanın Federasyon faaliyet takviminde yer alması ve resmi yarış statüsünde olabilmesi için her yıl 01 Ağustos-30 Eylül tarihleri arasında başvuru yapılmak zorundadır. Ancak bu tarihler dışındaki müracaatlar Yol Koşuları Organizasyon Kurulunca her bir yarışma için ayrı ayrı değerlendirilir”  hükmü yer almaktadır.

 Kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenecek özel yarışma ve yol koşuları ile ilgili taleplerde sıkıntı yaşanmaması, Gençlik ve Spor Bakanlığı Faaliyetleri ve TAF faaliyet takviminde yer alması için Uygulama Talimatında belirtilen tarihlere uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

 Dünyada bu yıl yayılan Covid-19 pandemisi sonrası özel yarışmalarda uygulanmak üzere federasyonumuzca kılavuz ve organizatör taahhütnamesi hazırlandı.

Bu süreçte yarışma düzenleyecek kurum, kuruluş ve organizatörlerin Türkiye Atletizm Federasyonu Özel Yarışmalar Uygulama Talimatı kapsamında hazırlanan kılavuzda belirtilen koşullar ile Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile diğer ilgili idari otoritelerin yarışma tarihindeki güncel sağlık kural ve önlemlerine uyması gerekmektedir. Organizatörler, federasyonumuzdan ve ilgili il müdürlüğünden izin almak kaydı ile yarış düzenleyebilecektir.

SIRASIYLA BAŞVURUDA YAPILMASI GEREKENLER.


1. GENCLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ORGANİZASYON TALEP DİLEKÇESİ.


2. ÖZEL YARIŞMALAR ONLİNE BAŞVURU FORMU.  ( Bu form organizatörler tarafından doldurulacak ve sonrasında Yol Koşuları Organizasyon Kurulunca organizatöre yollanacak PDF formatında yollanan dosyanın her sayfasını kaşe - imzalanıp Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir. )


 Aşağıda yer alan Özel Yarışmalar Kılavuzu ve organizatör taahhütnamesinin dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Türkiye genelindeki özel yol, arazi ve patika yarışmaları için pandemi sürecindeki önlemler kapsamında yeni yarış kılavuz ve taahhütnameler hazırlanmıştır.


4. Özel Yarismalar Kilavuz.( Dosyanın her sayfasını kaşe - imzalanıp Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir. )


5. Organizator_Taahhutnamesi ( Dosyanın her sayfasını kaşe - imzalanıp Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir. )


Özel yarışmalara katılacak olanların ve organizatörlerin, söz konusu kılavuzu dikkatle incelemeleri ve gerekli önlemleri alıp, yönergelere uymaları gerekmektedir.


İlgililerin bilgisine önemle arz edilir.


TÜM YARIŞMA KAYIT VE SONUÇLARA SİTEMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

YOL YARIŞMALARI

Yol Koşuları  / Yarı Maraton / Maraton / Ultra Maraton Yarışmaları

#

© TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

Ömür Ümit SUKAT


Facebook / Twitter

#

YOL YARIŞMALARI /

YARI MARATON / MARATON

2021 Faliyet Takviminde Bulunan Salon Yarışmalarına Buradan        Ulaşabilirsiniz.

ULTRA MARATONLAR

2021 Faliyet Takviminde Bulunan Ultra Maraton Yarışmalarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

YARIŞMA SAYFASI

#